بازیافت لاستیک های فرسوده

لاستیک های مستعمل یا زباله به یک مشکل جدی زیست محیطی تبدیل شده اند و هر ساله حدود ۱٫۵ میلیارد لاستیک در جهان به فروش می رسد در حالی که ۴ میلیارد لاستیک در حال حاضر به عنوان زباله در محل های دفن زباله و انبارها هستند. صنعت بازیافت لاستیک به دلیل ارزشمند بودن محصولات تولیدی بسیار در جهان مورد توجه است و کمپانی های بزرگ زیادی بر روی این صنعت سرمایه گذاری کرده اند. عمر این صنعت در کشور ما بیشتر از چند سال نیست و فرصت های بسیار مناسبی برای ورود و فعالیت در این عرصه وجود دارد.

بطور کلی بازیافت لاستیک های فرسوده بصورت روکش مجدد، پودر و پیرولیز می توانند احیا شوند. لاستیک هایی که از شرایط لازم برای بازسازی بر خوردار باشند روکش مجدد شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

منظور از اصطلاح پودر لاستیک (خرده لاستیک ) عموما ذرات و قطعات لاستیک با اندازه های مختلفی هستند که بطور مکانیکی خرد شده اند. پودر لاستیک از خرد کردن و بازیافت لاستیک فرسوده تولید می شوند. سایزبندی این ذرات بین ۸۰ تا ۳۰۰ مش است که بسته به مورد دارای کاربرد متفاوت خواهد بود. از جمله کاربردهای پودر لاستیک می توان به  تقویت کننده بتن و آسفالت ، مصرف مجدد در فراورده های لاستیکی ، تولید کف پوش ها و.. اشاره نمود.

پیرولیز لاستیک

Pyrolysis یک فرایند امیدوار کننده برای مقابله با مشکل موجود در لاستیک زباله است زیرا امکان تولید محصولات بالقوه مفید را فراهم می آورد. عموما فرآیند تجزیه در اثر پیرولیز ، سه بخش تولیدی دارد: (i) یک ماده جامدی با درصد بالایی از کربن معروف به دوده یا کربن بلک پیرولیز (CBp) ، (ii) یک سوخت مایع عمدتا تشکیل شده از ترکیبات اروماتیک و آلیفاتیک و (iii) مخلوط گازی غیر قابل تراکم ، 

Pyrolysis-samatmachine

مهمترین مزیت فرآیند پیرولیز ، تأثیر کمتر در محیط زیست در مقایسه با سایر فرآیندهای گرمایشی مانند سوزاندن ، احتراق و همچنین امکان بازیافت مواد اولیه است. خواص این سه بخش (جامد ، مایع و گاز) نه تنها به منبع و درجه لاستیک بازیافتی بستگی دارد ، بلکه به پیکربندی رآکتور و شرایط دما ، فشار و سرعت گرمایش نیز بستگی دارد.

چون حدود ۳۰-۴۰٪ وزن تایر را کربن در بر می گیرد یکی از مهمترین محصولات فرایند پیرولیز لاستیک دوده کربنی یا Pyrolytic Carbon (CBp) است که در این مقاله آنرا به اختصار CBp نامیده ایم. بدین ترتیب ، یکی از مهمترین مسایل سودآوری در بازیافت تایرها با روش پیرولیز لاستیک ، تجاری کردن این محصول است بطوری که بتوان برای بکارگیری در صنایع مختلف استفاده کرد. این محصول جامد عمدتاً از کربن بلکی که در ساخت تایرها استفاده شده تشکیل شده است و طی فرایند ایده آل بهبود آن ، این ماده می تواند در صنعت تایرهای نو ، جایگزین کربن بلک خالص نیز باشد و بدین ترتیب یک حلقه تولید ارزش جذاب و سودآور برای محصولات حاصل از پیرولیز لاستیک بازیافتی باشد.

هرچند بهرحال این CBp به علت وجود ناخالصی های معدنی به عنوان یک کربن بلک خالص در صنایع لاستیک سازی در بسیاری از بخش ها قابل استفاده مجدد نیست ، این ناخالصی ها با مواد افزودنی معدنی مورد استفاده در تولید تایر مطابقت دارند که در دمای معمولی پیرولیز تجزیه نمی شوند.

دوده میکرونیزه و کاربردهای آن

ذرات کربن بلک کروی شکل هستند ، اندازه بیشتر ذرات کربن بلک تجاری در محدوده نانومتر (حدود ۸ تا ۱۰۰ نانومتر) است و ذرات غالباً در کنار هم در حالت خوشه ای (یا تجمع) تا ۵۰۰ نانومتر جمع می شوند و در اندازه های بزرگتر ذرات اولیه و توده های خوشه ای به یکدیگر متصل می شوند و آگلومره ها  تشکیل میدهند. عموما در فرآیندهای تولید کربن بلک، ناخالصی هایی موسوم به گریت نیز تولید می شود که به طور قابل توجهی از ذرات اولیه بزرگتر هستند.

علاوه بر محتوای دوده و سطح آن ، اندازه ذرات نیز نقش مهمی در کاربرد کربن بلک ها در صنایع دارد. به نظر می رسد ذرات کربن بلک خالص نسبت به ذرات CBp ریزتر هستند زیرا خاکستر و رسوبات کربنی اضافه ندارند. به همین دلیل ، برای کنترل و کاهش اندازه ، افزایش سطح و فرم دهی کروی این محصول دستگاه های تخصصی آسیاب میکرونیزه در خطوط تولید اضافه می شود. در فرآیند آسیاب میکرونیزه سایز CBp کاهش می یابد و درعمل انجام فرایند میکرونیزاسیون CBp ها می تواند منجر به دریافت اندازه ذرات مشابه با کربن بلک های تجاری شود و بدین وسیله محصولی با ارزش افزوده بالاتر تولید می شود و پیش بینی می شود که به کمک این روند اهرم اقتصادی پیرولیز لاستیک بازیافتی نیز پیشرفت قابل توجهی یابد.

دوده کربنی تولیدی از بازیافت لاستیک فرسوده پس از انجام فرایندهای مختلف به روش میکرونیزاسیون پیشرفته می تواند در چند گرید به بازار عرضه شود ، اندازه ذرات این دوده در تولید محصولات مختلف تاثیر به سزایی دارد که به کمک فرایند میکرونیزه شدن در اندازه های متفاوت قابل ارایه است ، ذرات دوده هرچقدر ریز تر باشد ارزش افزوده ی بالاتری برای تولید کننده خواهد داشت و با توجه به کیفیت ، اندازه ،  قطر ذرات دوده  CBpبدست آمده از آنها در انواع پلیمرها ( لاستیک و پلاستیک )، رنگ و مرکب ، قطعات PVC، کامپوزیت، چرم مصنوعی ، انواع مستربچ و کامپاند های مشکی،  واکس ، چرم مصنوعی و موارد بسیار دیگر استفاده می شود.

شرکت سمات صنعت متخصص در تولید تجهیزات میکرونیزه با فناوری پیشرفته مفتخر به داشتن تجربه طراحی و ساخت آسیاب های مورد علاقه ی صنعت تولید دوده و کربن بلک است، دستگاه های ساخت شرکت سمات صنعت با راندمان بالا در جهت رساندن اندازه ذرات دوده به سایز مناسب و قابل تنظیم در بازه ی مدنظر تولید کننده و ظرفیت تولید بالا می باشد. جهت یافتن بهترین گزینه ی آسیاب متناسب با محصول تان، با کارشناسان شرکت سمات صنعت جهت کسب اطلاعات و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

samat machine tire

کاربرد گرید های مختلف

 بازیافت لاستیک

مش ۵۰ تا ۲۰۰  تنها میتواند برای سوخت  مورد استفاده قرار گیرد
از مش ۲۰۰ تا ۳۰۰ ،   این مواد بازیافتی را به لاستیک خرد شده که به عنوان گرانول تایر نیز شناخته می شود تبدیل می کند. در این فرایند مواد فیبری و سیم های فولادی از محصول اولیه جدا می شوند و محصول نهایی عاری از این مواد است ولی هنوز دارای سایز مناسب برای کاربردهای با اهمیت بیشتر نرسیده اند و تنها در مواردی از قبیل آسفالت و یا تهیه مالچ کاربرد دارند. 
از مش ۳۰۰ تا ۸۰۰ ،  خردایش این مواد تا این اندازه  می تواند در صنایع مختلف لاستیک، محبوب و کاربردی باشد  ، مانند کابل، ساخت تایر ،مواد لاستیکی و انواع پوششها. این ماده می تواند کیفیت لاستیک را بهبود ببخشد ، مقاومت در برابر ساینده و سختی را افزایش دهد.
مش ۸۰۰ تا ۱۵۰۰، کربن(دوده تولیدی) با گرید مناسبی محسوب می شود و حتی می تواند دارای ویژگی های  N330 ، N600   باشد ، در این سایز کربن به طور مستقیم در بازار به عنوان یک ماده محبوب به فروش برسد.
 مش ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰،  کربن با گرید بالاتر ، مورد استفاده در صنعت رنگ ، به عنوان ماده اولیه ، پیگمنت مشکی در جوهر قلم ، جوهر چاپ ،  رنگ و مرکب استفاده می شود.
  مش ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰،  بالاترین گرید کربن خواهد بود .