آسیاب  آلومینا

آسیاب ها برای کاهش اندازه ذرات مواد تا سایز مورد نیاز در صنعت به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند ، آسیاب های تخصصی می توانند مواد را به اندازه ذرات بسیار ریز پودری مدنظر برسانند. انواع مختلفی از انواع آسیاب وجود دارد که انتخاب بهترین گزینه بر اساس بررسی تخصصی پارامترهای مختلف از جمله اندازه ذرات ورودی و خروجی مطلوب ، خواص ماده مدنظر ، حساسیت های ماده ، سختی ماده و غیره امکان پذیر است.

ماده مورد بررسی در این مقاله گاما آلومینا ، ɣ -Al2O3 ، ماده ای است که در صنایع مختلف کاربرد دارد گاما آلومینا بطور خاص به دلیل داشتن خواص منحصربفرد به طور وسیع در ساخت مواد جاذب و کاتالیزورها بکار میرود و بدین منظور باید بوسیله ی آسیاب صنعتی مناسب، کاهش سایز پیدا کند.

ویژگی ها و کاربردهای پودر آلومینا 

پودر آلومینا یا اکسید آلومینیوم با فرمول شیمیاییAl2O3  یکی از پر مصرف ترین ترکیبات در صنعت روز دنیا به حساب می آید . پودر آلومینا علاوه بر اینکه ماده اصلی در تولید فلز آلومینیوم است با توجه به خواص عالی و منحصر به فردی که دارد کاربرد های بسیار گسترده ای دارد و در بسیاری از زمینه های علمی و صنعتی استفاده می گردد.

روشهای مختلفی برای تولید تجاری گاما آلومینا وجود دارد . برخی از رو ش ها از تهیه بوهمیت شروع می شوند، تمامی بوهمیت بعد از تجزیه به گاما آلومینا تبدیل میشود هر یک از فازهای کریستالی آلومینا با فرایندهای گرمایی در دماهای مختلف می توانند به دست آیند. معادله زیر روند تولید و تبدیل فازهای مختلف آلومینا در اثر دما را بطور خلاصه بیان میکند.

از ویژگی های آلومینا سختی بالای آن است با در نظر گرفتن اینکه سختی الماس ۱۰ موس است، عدد ۹ به آلومینا در مقیاس موس تعلق دارد. به خاطر سختی بالای این ماده از آن در تولید ابزارهای بُرّنده و ساینده ها استفاده می شود.

این ماده دارای دمای ذوب بسیار بالایی در حدود ۲۰۵۴ درجه سانتیگراد و از لحاظ شیمیایی بسیار پایدار است. این ویژگی باعث می شود تا از این ماده در کاربردهایی استفاده شود که در آن نیاز به تحمل دمایی بالاست مثلا در صنعت فولاد سازی به عنوان دیواره کوره ها. سختی، استحکام و مقاومت به سایش آلومینا در بین اکسیدها، از همه بالاتر است و از این رو باعث می شود تا این ماده به عنوان ساینده، یاتاقان و ابزار برش مورد استفاده قرار گیرد.همچنین پوشش های آلومینایی استحکام و مقاومت به خراش و سایش بالایی از خود نشان می دهند.  با افزودن کروم و تیتانیوم به این ماده، سنگ های قیمتی (مانند یاقوت کبود و یاقوت قرمز) و اجزای مورد استفاده در لیزرها ساخته می شود. از پودر آلومینا در صنعت شیشه سازی برای افزایش استحکام و تقویت و شفافیت بیشتر نیز استفاده می شود

 از این ماد ه همچنین به عنوان پایه کاتالیست و کاشت بیولوژیکی نیزاستفاده می شود.پودر گاما آلومینا به علت دارا بودن سطح ویژه زیاد و مورفولوژی متخلخل برای انتشار خوب کاتالیزورهای فلزی بکار می رود و همچنین با ویژگی پایداری حرارتی و شیمیایی بالا به طور گسترده در کاربردهای کاتالیزوری مورد استفاده قرار می گیرد.

خط آسیاب میکرونیزه گاما آلومینا

مهمترین عامل در تعیین کیفیت یک پودر سطح ویژه پودر و اثر آن در قابلیت جذب و خواص مکانیکی و شیمیایی آن است. سطح ویژه از اهمیت بالایی در فیلترها، جذب ها و پوشش ها برخوردار است.  

(تعریف- سطح ویژه پودر عبارت است از مقدار سطح ماده که در واحد جرم آن قرار می گیرد (m2/kg ) )

بطور مثال برای اینکه γ -Al2O3 برای استفاده به عنوان یک کاتالیزور مناسب باشد ، باید اندازه آن کاهش یابد. کاهش اندازه ذرات آلومینـا بـا خـواص فیزیکی مشخص یعنی با مسـاحت سـطح ویژه زیـادتر ، حجـم حفـره بـالاتر و انـدازه حفـرات بـزرگ تر  بـه عنـوان پایـه بـرای کاتالیزورهای فرایندی بسیار مؤثرترند. برای حداکثر اثربخشی کاتالیزوری ، لازم است که خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آلومینا ( برای مثال عدم تغییر فاز و سـطح ویژه آن) در روند کاهش سایز به کمک آسیاب صنعتی حفظ شود زیرا آسیاب کردن مواد همواره ممکن است بر خصوصیات محصول نهایی در موارد مختلف تأثیر بگذارد و بنابراین درک عملکرد آسیاب بر روی مشخصات محصول برای بهینه سازی عملکرد میکرونیزاسیون محصول بسیار مناسب است.

انتخاب نامناسب دستگاه آسیاب بغیر از آلودگی ناخواسته که در محصول ممکن است بوجود آورد ، می تواند منجر به تبدیل فاز ناخواسته آلومینا نیز بشود ، بطور مثال آسیاب بالمیل در بسیاری موارد باعث تحولات و واکنش های فازی مکانیکی شیمیایی در ماده می شود ، شرایط تنش دار زیاد در طول فرایند آسیاب نقش مهمی را در چنین تحولات فازی ایفا می کند علاوه بر آن در آسیاب بالمیل امکان ایجاد ناخالصی در ماده نیز وجود دارد

طبق یافته های حاصل از مقالات علمی بروز دنیا یک روش کاهش سایز مناسب برای پودرهای ɣ-Al2O3 در مقایسه با سایر آسیاب ها ، آسیاب های میکرونایزر مانند جت میل است ، زیرا با حداقل تاثیر در مورفولوژی ماده به طور موثر اندازه آنرا کاهش می دهد. با توجه به اینکه این آسیاب ها با استفاده از تکنولوژی روز دنیا امکان میکروپودرسازی مواد بدون ایجاد گرما و آلودگی را دارند بهترین گزینه برای حفظ و بهبود خواص پودری گاما آلومینا می باشد .

شرکت سمات صنعت سپاهان دانش روز خود با تجرب طراحی ، ساخت و راه اندازی چندین خط تولید تخصصی آسیاب میکرونیزه آلومینا جلب اعتماد همکاران این صنعت را تضمین کرده است. شما می توانید با تماس با کارشناسان متخصص ما اطلاعات لازم مدنظر صنعت و میکرونیزاسیون محصول خود را کسب کنید.