توضیحات

اسپری درایر

اسپری درایر نوعی خشک کن است که به منظور خشک کردن مواد محلول، سوسپانسیون، مواد حساس به دما، مواد دارویی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع خشک‌کن زمان تماس مواد و هوای گرم در حد چند ثانیه است و لذا قادر به حفظ طعم و رنگ و خواص فیزیکی مواد می‌‌باشد. سیستم فلش درایر یا خشک کن تصعیدی یکی از روش های ارزان برای خشک کردن پودر ، مواد گرانول ، کلوخه و مواد خمیری با رطوبت بالا و حدود ۳۰ درصد میباشد که پس از فرآیند رطوبت محصول خروجی کمتر از ۵ درصد است . از فلش درایر اغلب به عنوان پیش خشک کن به منظور گسترش ظرفیت تولید در خطوط موجود استفاده می شود.
در این سیستم گاز خشک کن با با دمای بالا به داخل مجاری که مواد به طور مداوم تغذیه میشود ، نفوذ میکند ، در طی فرآیند همزمان با حمل مواد تبادل حرارتی بالای گاز انجام میشود و مواد در یک سیستم بستر سیال به سرعت رطوبت خود را از دست میدهد . در نهایت مواد خشک شده از گاز خروجی جدا شده و توسط یک سیکلون و بگ فیلتر جمع آوری میشود .

دامنه وسیع کاربرد از مواد حساس دارویی تا مواد سرامیکی ثبوت کیفیت ماده از لحاظ طعم و رنگ و خواص شیمیایی دستیابی ذرات یکنواخت با شکل کروی قابل استفاده برای مواد محلول، دوغاب، سوسپانسیون، خمیری، ژله‌ای

صنایع شیمیایی، صنعت پلیمر و رزین، مواد پاک کننده، چسب، اکسیدها، رنگدانه‌ها، سرامیک و مواد پیشرفته، صنایع دارویی، فرآورده های خونی، دندانپزشکی، صنایع غذایی، فرآورده های شیر، طعم‌دهنده ها، رنگ دهنده ها، عصاره‌های گیاهی، صنعت تولید پارچه و …..

اجزا خط اسپری درایر