خرید و فروش جت میل دست دوم راهی موثر برای حفظ سرمایه و شروع کسب و کاری جدید به شمار می رود. شرکت سمات صنعت سپاهان به عنوان یکی از بهترین شرکت های معتبر در زمینه تولید انواع جت میل در ایران شناخته می شود. عموما این شرکت با توجه به سابقه فروش بسیار بالای خط آسیاب جت میل می تواند به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای یافتن آسیاب جت میل دست دوم به شمار می رود.

آسیاب جت میل، ویژگی ها و عملکرد

پیش از آن که به خرید و فروش آسیاب جت میل دست دوم بپردازیم بهتر است در وهله اول با عملکرد این آسیاب بیشتر آشنا شویم. به طور کلی مکانیزم عملکرد آسیاب جت میل بر مبنای فشار باد است. عموما در این آسیاب تعدادی نازل قرار داده شده است که این نازل ها وظیفه دارند تا فشار هوای موجود در سیستم را تا حد قابل توجهی کاهش داده و در نتیجه سرعت هوای خروجی را افزایش دهند.

 مواد از طریق ورودی در نظر گرفته شده، بین فضای در نظر گرفته شده در بین نازل ها ریخته می شوند. به این ترتیب هوای خروجی از نازل ها با توجه به سرعتی که دارند، به ذرات شتاب می دهد. ذرات با شتاب بسیار به یکدیگر برخورد کرده و در نتیجه خرد می شوند. عموما در این آسیاب ها جریان مکشی وجود دارد که ذرات آسیاب شده را به سمت سپراتور به منظور دانه بندی خارج می کند.

بیشتر بدانید: خدمات خردایش جت میل | قیمت+ زمان

پیش از خرید آسیاب جت میل دست دوم باید به چه نکاتی توجه کرد؟

عموما خرید جت میل دست دوم و به طور کلی کلیه تجهیزات دست دوم یک چالش بسیار جدی برای صنعتگران به شمار می رود. در صورت خرید دستگاهی نامناسب افراد متحمل ضرر سنگینی خواهند شد. چرا که عموما جت میل صنعتی دست دوم تفاوت قیمتی چندانی با جت میل های نو نداشته و از همین رو هر گونه اشتباه در خرید می تواند ضرر زیادی را به همراه داشته باشد. در ادامه قصد داریم تا با بررسی نکاتی شما را در خرید بهتر جت میل به صورت دست دوم یاری برسانیم. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظرفیت

از جمله مهمترین نکاتی که پیش از خرید آسیاب جت میل دست دوم باید مورد بررسی قرار گیرد می توان به ظرفیت اشاره کرد. به طور کلی جت میل ها دارای ظرفیت های گوناگونی هستند و در بازار خرید جتمیل دست دوم باید متناسب با ظرفیت آن ها انجام پذیرد. عموما جت میل های دست دوم دارای ظرفیت های نسبتا پایینی هستند. بنابراین با توجه به رنج موجود در بازار پیدا کردن جت میلی با ظرفیت مورد نظر امری بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

خرید و فروش جت میل دست دوم | آسیاب جت میل

اندازه ذرات خروجی

عموما جت میل ها به صورت سفارشی سازی تولید می شوند. برخی از جت میل ها برای اندازه ذرات مش ۲۰۰ و برخی دیگر برای اندازه ذرات مش ۲۵۰۰ طراحی و تولید می شوند. بنابراین طراحی سپراتور آن ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. از همین رو پیش از انتخاب آسیاب جت میل بهتر است که علاوه بر ظرفیت دانه بندی و نوع طراحی سپراتور را تعیین کنید.

نگهداری و تعمیرات

از جمله مهمترین فاکتورهایی که پیش از خرید جت میل دست دوم باید مورد بررسی قرار داد، می توان به نگهداری و تعمیرات آن اشاره کرد. به طور کلی در جت میل به علت عدم تماس ماده با تجهیزات فلزی، تا حد زیادی میزان هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار پایین است. با این حال پس از مدتی طولانی کار با دستگاه جت میل عموما میزان سایش در نازل ها و حتی سپراتور دستخوش تغییراتی خواهد شد. به این ترتیب تا حد زیادی ظرفیت و اندازه ذرات خروجی با دستگاهی نو متفاوت خواهد بود.

نوع ماده ای که قبلا با دستگاه آسیاب می شده است

یکی از مهمترین عواملی که پیش از خرید جت میل دست دوم باید به آن توجه کرد، نوع ماده ای است که قبلا با دستگاه آسیاب می شده است. در صورتی که ماده مورد نظر سختی بالایی داشته باشد، به طور مثال سیلیکون کارباید، دستگاه دچار استهلاک بسیار شدیدی می شود. به گونه ای که علاوه بر نازل ها احتمال آسیب دیدگی لاینرها و بدنه دستگاه نیز وجود خواهد داشت. بنابراین بررسی این موضوع تا حدی زیادی می تواند به انتخاب آسیاب جت میل به صورت دست دوم کمک کند.

جنس بدنه دستگاه

از دیگر عواملی که پیش از خرید جت میل دست دوم باید مورد بررسی قرار گیرد، می توان به جنس بدنه دستگاه اشاره کرد. عموما جت میل هایی که در حوزه صنایع تولید سم، صنایع غذایی و بهداشتی دارای بدنه استیل ۳۱۶ هستند. همین امر موجب شده تا حد قابل توجهی میزان قیمت دستگاه بالاتر رود. به همین دلیل در صورتی که ماده مورد نظر چسبندگی نداشته و نیاز به تاییدیه های دارویی و بهداشتی ندارد، خرید جت میل با بدنه آهنی به صرفه تر خواهد بود.

بیشتر بدانید: مشخصات فنی آسیاب جت میل

جمع بندی

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، خرید جت میل دست دوم مناسب امری چالش برانگیز، زمان بر و بسیار سخت خواهد بود. علاوه بر این موضوع، بسیاری از جت میل های موجود در بازار به صورت سفارشی برای ماده های خاص طراحی و تولید شده اند و همین امر موجب شده تا حد زیادی یافتن دستگاهی متناسب با نیاز امری دشوارتر خواهد بود. از همین رو عموما توصیه می شود متناسب با نیاز و مواد مورد نظر جت میل نو خریداری شود