جت میل صنعتی یکی از پرکاربردترین تجهیزات میکرونیزه موجود در بازار است. این دسته از تجهیزات صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که ضمن کاهش هزینه های ناشی از نگهداری و تعمیرات بتوانند بازدهی قابل قبولی را در صنعت از خود ارائه دهند. در حال حاضر شرکت سمات صنعت سپاهان به عنوان اولین سازنده دستگاه جت میل در ایران شناخته می شود. این شرکت با دارا بودن سال ها تجربه در زمینه ساخت و تولید انواع خط جت میل توانسته گامی بزرگ را در زمینه تولید خط تولید پودر میکرونیزه بردارد. در ادامه به بیان مشخصات فنی جت میل صنعتی شرکت سمات صنعت سپاهان خواهیم پرداخت.

ویژگی های جت میل صنعتی

جت میل صنعتی به سبب ویژگی هایی که دارد امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله ویژگی های آسیاب جت میل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قابلیت استفاده برای مواد تا سختی ۹٫۵ موس

به جرات می توان گفت که از آسیاب جت میل می توان برای خردایش مواد تا سختی ۹٫۵ موس استفاده کرد. عموما این آسیاب ها در گروه آسیاب های خود شکن قرار می گیرد. همین امر موجب شده تا بتوان موادی با سختی بالا را در این آسیاب ها پودر کرد. به طور کلی در این آسیاب مواد با یکدیگر برخورد کرده و آسیاب می شوند.

هزینه تعمیر و نگهداری پایین

یکی از ویژگی های بسیار مهم آسیاب جت میل صنعتی، هزینه نگهداری و تعمیرات بسیار پایین این دستگاه است. به طور کلی در آسیاب جت میل هیچگونه تجهیز مکانیکی برای خردایش مواد استفاده نشده است. همین امر موجب شده تا حد قابل توجهی طول عمر تجهیزات افزایش پیدا کند. بر اساس نوع ماده مورد نظر کاربران می توانند تنها با پرداخت هزینه بسیار کم نسبت به تعویض قطعات یدکی این آسیاب اقدام کنند. البته این هزینه بسیار کم در مقایسه با سایر آسیاب ها تقریبا هر چند سال یک بار اتفاق می افتد.

جت میل صنعتی | آسیاب جت میل | آسیاب پودر میکرونیزه

قابلیت تولید پودر تا مش ۲۵۰۰

مکانیزم عملکرد آسیاب جت میل صنعتی سبب شده تا این آسیاب قابلیت تولید پودر میکرونیزه تا مش ۲۵۰۰ را نیز داشته باشد. البته برخی از مواد مانند آلومینا قابلیت خردایش تا مش ۵۰۰۰ را نیز دارا هستند. همین امر موجب شده تا این دستگاه به عنوان یکی از موثر ترین دستگاه ها در زمینه خردایش مواد معدنی به شمار رود.

بیشتر بدانید: تجهیزات به کار رفته در خط تولید پودر میکرونیزه دستگاه جت میل

مشخصات فنی آسیاب جت میل صنعتی

آسیاب جت میل صنعتی در ظرفیت های گوناگونی تولید می شود. همانطور که می دانید در این آسیاب ها به منظور خردایش مواد از هوای فشرده استفاده می شود. دبی و فشار هوا تا حد قابل توجهی در راندمان و ظرفیت این دسته از آسیاب ها تاثیر گذار است. به طور کلی هر چه دبی هوای ورودی به آسیاب بیشتر باشد، ظرفیت آسیاب بیشتر خواهد بود. از طرفی به علت آنکه آسیاب میکرونیزه جت میل مش های بسیار ریزی را تولید می کند، نمی توان از آن ظرفیت های بسیار بالا را انتظار داشت. با این حال محققین سمات صنعت با بهینه سازی این آسیاب ها توانسته اند ماکزیمم ظرفیت را از این آسیاب ها به دست آورند.

بیشتر بدانید: ظرفیت آسیاب جت میل