به طور کلی خدمات خردایش جت میل عموما برای خردایش مواد تا مش ۲۵۰۰ انجام می پذیرد. عموما آسیاب جت میل به گونه ای طراحی شده است که مواد را تا مش ۲۵۰۰ آسیاب کند. این دستگاه با توجه به عملکرد بسیار مخصوصی که دارند می توانند علاوه بر ظرفیت مناسب بتوانند مواد را تا اندازه ۵ میکرون ریز کنند.

عملکرد آسیاب جت میل

پیش از انکه به بررسی خدمات خردایش جت میل بپردازیم، بهتر است در وهله اول با این آسیاب بیشتر آشنا شویم. به طور کلی مکانیزم عملکرد آسیاب جت میل بیشتر بر مبنای هوای فشرده است. به این ترتیب که هوای فشرده شده توسط کمپرسور هوا به نازل های تعبیه شده در دستگاه می رسد. نازل ها قادر خواهند بود سرعت هوای خروجی را به مافوق صوت برسانند. در این حین مواد از طریق ورودی به مرکز دستگاه ریخته می شود. هوای خروجی از نازل ها به ذرات شتاب می دهند. به این ترتیب ذرات با سرعت بسیار زیاد به یکدیگر برخورد کرده و در نتیجه آسیاب می شوند.

در خط تولید پودر میکرونیزه آسیاب جت میل، یک فن تعبیه شده است. فن مواد آسیاب شده را به سمت سپراتور هدایت می کند. سپراتور وظیفه دانه بندی ذرات را بر عهده دارد. به این ترتیب با تنظیم دور خروجی سپراتور می توان تا حد قابل توجهی دانه بندی ذرات خروجی را تنظیم کرد. با تنظیم سپراتور ذرات درشت تر از حد تعیین شده مجدد به درون آسیاب جهت خردایش مجدد بازگردانده می شوند. در نهایت مواد مورد نظر به سمت سیکلون و بگ فیلتر هدایت شده و از زیر آن ها جمع آوری می شوند.

بیشتر بدانید: مشخصات فنی آسیاب جت میل

پیش از درخواست خدمات خردایش جت میل باید به چه نکاتی توجه کرد؟

به طور کلی پیش از ثبت درخواست خدمات خردایش جت میل باید به نکات متعددی توجه نمود. از آنجایی که بسیاری از شرکت هایی که در زمینه خدمات خردایش فعالیت می کنند، باید شرایط ماده و همچنین خصوصیات و واکنش های آن ها را مورد ارزیابی قرار دهند. از جمله این شرایط و نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خدمات خردایش جت میل | آسیاب جت میل

اندازه ذرات خروجی

یکی از مواردی که پیش از انجام خدمات خردایش جت میل باید تعیین گردد، اندازه ذرات خروجی است. به طور کلی دستگاه جت میل به گونه ای طراحی شده است که مواد را در بازه مش ۲۰۰ تا مش ۲۵۰۰ آسیاب نماید. به کارگیری سپراتور در این خط تولید سبب شده تا بتوان به راحتی دامنه اندازه ذرات خروجی را تعیین نمود.

سختی ماده

از دیگر مواردی که پیش از انجام خدمات خردایش جت میل باید بررسی شود، سختی ماده مورد نظر است. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، در آسیاب جت میل هیچگونه برخورد فیزیکی بین ماده و قطعات فلزی صورت نمی گیرد. عموما در این نوع از آسیاب ها مواد با یکدیگر برخورد کرده و در نتیجه خرد می شوند. از همین رو آسیاب جت میل قادر است مواد تا سختی ۹٫۵ موس را به راحتی آسیاب کند و از این منظر محدودیتی وجود ندارد.

اما نکته ای که در هنگام خدمات خردایش پودر میکرونیزه جت میل باید مد نظر قرار دهید این است که هر چه سختی ماده مورد نظر بیشتر شود، در نتیجه میزان استهلاک دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه هزینه انجام خدمات خردایش بالاتر خواهد رفت.

آلودگی به ماده

از دیگر موارد بسیار مهمی که در هنگام خدمات خردایش جت میل باید مورد بررسی قرار گیرد، می توان به آلودگی به ماده اشاره کرد. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، به علت عدم تماس فلز با ماده در آسیاب جت میل، آلودگی ناشی از حضور آهن در خروجی وجود ندارد و مشتریان از این بابت می توانند با خیال راحت نسبت به ثبت سفارش خدمات خردایش اقدام کنند.

ظرفیت درخواستی

از جمله مواردی که پیش از انجام خدمات خردایش جت میل باید مورد بررسی قرار گیرد می توان به ظرفیت اشاره کرد. به طور کلی اگرچه آسیاب جت میل قادر است مواد را تا مش ۲۵۰۰ ریز کند، اما ظرفیت بالایی ندارد. بنابراین این احتمال وجود دارد که برای خردایش مواد در حجم بالا زمان بیشتری صرف شود. از همین رو باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت نیاز به ظرفیت بالا خرید دستگاه به صرفه تر از انجام خدمات خردایش پودر میکرونیزه خواهد بود.