خط تولید پودر آلومینا امروزه به یکی از نیازهای اساس کشور تبدیل شده است. دو فاکتور سختی نسبتا بالا و همچنین سایندگی بسیار بالا به یکی از چالش های پیش روی تولید این پودر تبدیل شده است. به طور کلی از این ماده تا حد قابل توجهی به علت خواص و ویژگی هایی که دارد، می توان در صنایع گوناگونی از قبیل کاشی و سرامیک، مواد نسوز، پولیش، رنگ و رزین، پلیمر، قطعه سازی و بسیاری از صنایع دیگر استفاده کرد.

آلومینا چیست؟

 پیش از آنکه بخواهیم به بررسی خط تولید پودر آلومینا مش ۲۵۰۰ بپردازیم، بهتر است در وهله اول با این ماده بیشتر آشنا شویم. آلومینا از جمله مواد موجود در طبیعت است که از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است. عموما این ماده از اکسید کردن آلومینیوم تولید می شود. در واقع آلومینا یک ماده بی رنگ بوده و به طور طبیعی در یاقوت کبود و یاقوت قرمز یافت می شود. عموما این ماده که از ترکیب شیمیایی اکسیژن و آلومینیوم به دست می آید از هدایت الکتریکی بالایی برخوردار بوده و همچنین سختی بسیار بالایی نیز دارد. به طور کلی آلومینا در برابر سایش نیز از خود مقاومت نشان می دهد. همین امر موجب شده تا از این ماده در صنایع گوناگون به عنوان لاینرهای ضد سایش استفاده شود. علاوه بر موارد ذکر شده، آلومینا قادر است در برابر انواع مواد شیمیایی از خود مقاومت نشان دهد.

تولید آلومینا | آسیاب جت میل

خط تولید پودر آلومینا

خط تولید پودر آلومینا یک خط منحصر به فرد است. همانطور که گفته شد این ماده سختی و سایندگی بسیار بالایی دارد. به همین دلیل آسیاب های معمولی مانند ریموند میل، بال میل و حتی سنگ شکن های چکشی در صورت آسیاب این ماده دچار استهلاک بسیار بالایی می شوند و هزینه تعمیر و نگهداری بسیار بالایی خواهند داشت. از همین رو محققین ما در شرکت سمات صنعت سپاهان اقدام به طراحی و تولید آسیاب هایی کرده اند که ضمن آسیاب و میکرونیزه کردن آلومینا استهلاک بسیار پایینی داشته باشند. در ادامه به توضیح این آسیاب خواهیم پرداخت.

خط تولید پودر آلومینا | آسیاب جت میل

آسیاب جت میل برای خط تولید پودر آلومینا یک آسیاب موثر به شمار می رود. به طور کلی مکانیزم آسیاب در جت میل براساس برخورد ذرات به یکدیگر است. در این آسیاب ها عموما از هیچگونه جسم خارجی برای آسیاب کردن استفاده نمی شود. به همین دلیل هزینه های تعمیر و نگهداری در این دسته از آسیاب های صنعتی بسیار پایین است. عموما در این آسیاب ها هوای فشرده شده از طریق لوله ها به سمت نازل ها حرکت می کنند. نازل ها به صورت همگرا واگرا بوده و به همین دلیل قادر هستند سرعت هوا را به فراصوت برسانند. هوا با سرعت زیاد به مواد برخورد می کنند. این هوا باعث می شود که مواد در آسیاب جت میل شتاب گرفته و به یکدیگر برخورد می کنند. به این ترتیب مواد درون آسیاب خرد می شوند.

نقش سپراتور در آسیاب جت میل

در آسیاب جت میل در نظر گرفته شده برای خط تولید پودر آلومینا، کلاسیفایر هوایی در نظر گرفته شده است. این کلاسیفایر به منظور تعیین اندازه ذرات خروجی مورد استفاده قرار گرفته است. در این تجهیزات یک پروانه با تعداد تیغه مشخص قرار داده شده است. با تنظیم دور خروجی این دستگاه می توان اندازه ذرات خروجی را کنترل کرد. به طور کلی در این دستگاه تنها با تنظیم یک ولوم می توان دانه بندی ذرات خروجی را تنظیم نمود.  به همین دلیل می توان گفت که کار با این دستگاه در مقایسه با سایر آسیاب های موجود در بازار بسیار راحت تر است.

بیشتر بدانید: آسیاب جت میل