قیمت آسیاب سپراتور یکی از مهمترین عواملی است که پیش از خرید باید مورد بررسی قرار گیرد. عموما این نوع از آسیاب ها به گونه ای طراحی شده اند که برای طیف گسترده ای از مواد قابل استفاده باشند. از همین رو از آسیاب سپراتور ها می توان در صنایع گوناگون استفاده نمود. عموما قیمت این دسته از آسیاب ها به عوامل و پارامترهای گوناگونی بستگی دارد. در ادامه به بیان این پارامترها خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد آسیاب سپراتور

پیش از آنکه بخواهیم به بررسی قیمت آسیاب سپراتور بپردازیم بهتر است در وهله اول با ویژگی ها و نحوه عملکرد این آسیاب ها بیشتر آشنا شویم. به طور کلی در آسیاب پلورایزر، یک دیسک تعبیه شده است. در انتهای این دیسک تعدادی چکش قرار داشته و در اطراف چکش ها زره ای تعبیه شده است. به این ترتیب مواد به محض ورود به درون دستگاه با چکش ها برخورد کرده و سپس به زره برخورد خواهد کرد. به این ترتیب مواد آسیاب شده و با استفاده از جریان هوا به سمت سپراتور حرکت می کنند.

در سپراتور تیغه ها با سرعت به خصوصی دوران می کنند. به این ترتیب دانه بندی ذرات به راحتی قابل تشخیص خواهد بود. در مرحله بعد توسط فن مکش ایجاد شده و به این ترتیب مواد آسیاب شده با دانه بندی مناسب به سمت سیکلون و بگ فیلتر ارسال می شوند.

ویژگی های آسیاب پلورایزر

ویژگی ها و قیمت آسیاب سپراتور سبب شده تا بسیاری از صنایع استفاده از این دستگاه را در دستور کار خود قرار دهند. از جمله ویژگی های این دسته از آسیاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظرفیت مناسب

یکی از مهمترین ویژگی های آسیاب پلورایزر، دارا بودن ظرفیت مناسب است. این عامل تا حد زیادی بر قیمت آسیاب سپراتور تاثیر گذار است. به طور کلی این دسته از آسیاب ها بسته به طراحی که دارند، می توانند تا بیش از ۲ تن بر ساعت ظرفیت داشته باشند. همین امر موجب شده تا بسیاری از صنایع خرید آسیاب پلورایزر را در دستور کار خود قرار دهند.

خردایش مواد فیبری

 از دیگر ویژگی های آسیاب سپراتور می توان به خردایش مواد فیبری اشاره کرد. به طور کلی در زمینه خردایش مواد فیبری آسیاب های کمی در بازار موجود هستند. آسیاب پلورایزر به نحوی طراحی شده است که با برخورد به مواد فیبری از قبیل سبوس برنج، جلبک و … بتواند پیوند آن ها را از یکدیگر جدا کرده و به این ترتیب آن ها را آسیاب کند. از همین رو این آسیاب ها در صنایع بهداشتی و دارویی کاربرد بسیار زیادی دارند.

قیمت آسیاب سپراتور + ویژگی های فنی
بیشتر بدانید: مشخصات فنی آسیاب سپراتور

اندازه ذره خروجی

یکی دیگر از ویژگی های آسیاب پلورایزر، اندازه ذره خروجی است. این عامل نیز می تواند تا حد زیادی بر قیمت آسیاب سپراتور تاثیر گذار باشد. اگرچه سپراتور می تواند در تعیین اندازه ذرات خروجی تاثیر گذار باشد، اما عملکرد آسیاب نیز در رفتار بهینه آن تاثیر گذار است. به طور کلی آسیاب پلورایزر به واسطه طراحی به خصوصی که دارد می تواند ذرات ورودی را تا مش ۸۰۰ ریز کند. به این ترتیب می توان گفت که این آسیاب تا مش ۸۰۰ بهترین عملکرد را از خود نشان خواهد داد.

سیستم تمام اتوماتیک

از جمله ویژگی های آسیاب پلورایزر می توان به سیستم تمام اتوماتیک آن اشاره کرد. به طور کلی تکنولوژی به کار گرفته شده در این آسیاب ها به نحوی است که نیازمند اپراتوری خاصی نداشته باشد. عموما خط تولید پودر میکرونیزه آسیاب سپراتور تنها به یک اپراتور نیاز دارد. این اپراتور هم تنها وظیفه روشن کردن دستگاه، ورود ماده به آن و همچنین تعویض کیسه های زیر خروجی را بر عهده دارد.

عوامل موثر بر قیمت آسیاب سپراتور

به طور کلی قیمت آسیاب سپراتور از جمله مهمترین عواملی است که پیش از خرید آن باید در نظر گرفت. عموما عوامل گوناگونی بر قیمت آسیاب پلورایزر تاثیر گذار است. از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت این دسته از آسیاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانه بندی خروجی

از دیگر دلایلی که می تواند بر قیمت آسیاب سپراتور تاثیر گذار باشد، می توان به دانه بندی ذرات خروجی اشاره کرد. به طور کلی دانه بندی ذرات خروجی تا حدی زیادی به طراحی سپراتور بستگی دارد. همین امر می تواند تا حد زیادی در قیمت تاثیر گذار باشد.

ظرفیت

از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت آسیاب سپراتور می توان به ظرفیت اشاره کرد. به طور کلی هر چه ظرفیت دستگاه بیشتر باشد، به تبع آن اندازه دستگاه بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. از همین رو می توان گفت که ظرفیت به طور قابل توجهی بر قیمت نهایی دستگاه تاثیر گذار است.

جنس بدنه دستگاه

از دیگر مواردی که در قیمت آسیاب سپراتور تاثیر گذار است می توان به جنس دستگاه اشاره کرد. به طور کلی آسیاب سپراتور با استیل و آهن قابل تولید هستند. به طور کلی در صورتی که دستگاه برای صنایع دارویی، بهداشتی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، باید بدنه دستگاه از جنس استیل باشد. در غیر این صورت می توان آسیاب ها را از جنس آهن طراحی و تولید نمود که نتیجه این امر کاهش هزینه ها خواهد بود.