کاربرد آسیاب جت میل در صنایع تولید سموم سبب شده تا این دستگاه به عنوان یکی از بهترین تجهیزات به کار رفته در این صنایع شناخته شود. به طور کلی آسیاب جت میل به منظور آسیاب کردن انواع مواد با سختی بالا، خاصیت خوردندگی بالا، مواد شیمیایی و … استفاده می شود. این دستگاه قادر است موادی با سختی ۹٫۵ موس را آسیاب کند. به طور کلی مکانیزم عملکرد می تواند تا حد قابل توجهی می تواند در کاربرد آسیاب جت میل در تولید سموم کشاورزی تاثیرگذار باشد.

مکانیزم عملکرد آسیاب جت میل

پیش از آنکه با کاربرد آسیاب جت میل در تولید سموم کشاورزی بپردازیم، بهتر است در وهله اول با مکانیزم عملکرد این محصول بیشتر آشنا شویم. به طور کلی همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، عموما آسیاب جت میل بر مبنای فشار و سرعت باد نسبت به خردایش مواد معدنی عمل می کند.

به طور کلی در این آسیاب ها هوا با فشار بالا حدود ۶ تا ۸ بار وارد نازل های جت میل می شود. این نازل ها به نحوی طراحی شده اند که فشار هوا را تاحد نسبتا کمی کاهش داده و در عوض سرعت هوای خروجی را تا مافوق صوت افزایش دهند. به این ترتیب هوا از سه جهت با سرعت بسیار بالا به ذرات موجود درون آسیاب برخورد می کند. بنابراین مومنتوم ذرات تا حد قابل توجهی افزایش پیدا می کند. به این ترتیب ذرات با سرعت بسیار زیادی به یکدیگر برخورد کرده و در آن ها فرآیند خردایش و آسیاب آغاز می شود. بنابر آنچه که گفته شد، در این دستگاه هیچ تماس فیزیکی فلز با فلزی وجود ندارد. به همین دلیل عموما استفاده از این دستگاه سبب می شود تا حد قابل توجهی میزان خوردگی و آلودگی محصول نهایی کاهش پیدا کند.

کاربرد آسیاب جت میل در تولید سموم کشاورزی

علت کاربرد آسیاب جت میل در تولید سموم کشاورزی

دلایل کاربرد آسیاب جت میل در صنایع تولید سموم کشاورزی به کیفیت محصول نهایی آن ها باز می گردد. از جمله دلایل استفاده از آسیاب جت میل در صنایع تولید سموم کشاورزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش اندازه ذرات به میزان دلخواه

از جمله مهمترین دلایل کاربرد آسیاب جت میل در تولید سموم کشاورزی، می توان به کاهش اندازه ذرات به میزان دلخواه اشاره کرد. به طور کلی کاهش اندازه ذرات در تولید سموم کشاورزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. عموما با کاهش اندازه ذرات به میزان مش ۳۰۰ و یا پایین تر، انحلال پذیری سموم در آب بهتر شده و در نتیجه ته نشینی آن کاهش پیدا خواهد کرد. در نتیجه با استفاده از آسیاب جت میل می توان تا حد قابل توجهی میزان کارایی و کیفیت سموم تولید شده را افزایش داد.

عدم خوردگی

از دیگر دلایل کاربرد آسیاب جت میل در تولید سموم کشاورزی، می توان به عدم خوردگی این دستگاه اشاره کرد. از آنجایی که این دستگاه به منظور خردایش از برخورد ذرات با یکدیگر استفاده می کند، عموما هیچ خوردگی در ساختار این دستگاه به وجود نخواهد آمد.